nedeľa 14. augusta 2016

Hra o Európskej kultúre - Prečítané leto


Milí priatelia, doháňam. Príspevok pôvodne plánovaný na Cestovateľskú tému nestihol ani druhú záchranu - tému hradov. A tak, berte ma na milosť a poďte sa s nami hrať.

Polotovar na vytvorenie hry som zavesila sem a sem. Ide o obrázkovú a textovú časť hry na spôsob Človeče, nehnevaj sa. Hádže sa obyčajnou kockou, putuje sa po jednoduchej dráhe. Tú ale tvoria výrazné európske stavby. Stonehenge, ale aj Atomium. Predjama, ale aj Hagia Sophia.

Cestujú po nich štyri rodiny - germánska, románska, slovanská a ostatní obyvatelia Európy. Výroba pozostáva z vystrihnutia, nalepenia na dosky, kartón, či výkres. Ja som použila štyri dosky. Dvojice som potom aj podlepila látkou, aby držali pokope.

Žijeme na kultúrne bohatom kontinente. Túto hru som chystala dlho, predlho. A najradšej by som na nej pracovala ešte pár mesiacov, lebo je toho veľa, čo by sa ešte dalo preskúmať.

Ak máte drobné deti, hrajte len s jedným panáčikom. Ak máte väčšie deti, zapojte viac faktografický potenciál hry. Dúfam, že sa vám hra bude páčiť. 


 1 komentár:

  1. miriamka dakujeme za takuto krasnu hru, vsetky detaily a vzory ktore si na panacikov vybrala su krasne!a hlavne dakujeme za zdielanie uz sa tesim ako si vyrobime:-)

    OdpovedaťOdstrániť