streda 21. mája 2014

Rozkvitlo vílam pod nohami / Flowers blooming under the feet of fairies

Dievčatá zmohla dnešná páľava a spia. Striedavo mrnčia a usmievajú sa zo sna a ja ticho pri nich sedím a fotím našu kvietkovú hru. 
The girls are fast asleep after the hot morning spent outside. I'm using this special time to post about our Blooming board game.

Pravidlá sú jednoduché. Na začiatku si každý hráč vytiahne z vrecúška päť farebných štvorcov. Podľa nich sa počas hry snaží získať päť kvetov, ktoré vždy položí na štvorec rovnakej farby (jeden štvorec-jeden kvet). Do kruhu od najmladšieho hádžeme kockou (je na nej tých istých 5 farieb a jedna strana, na ktorej sú všetky farby, a teda hráč si z nich môže ľubovoľne vybrať). Z kôpky kvietkov si hráč vždy môže zobrať kvet takej farby, akú kockou hodil. Vyhrá ten, komu sa prvému podarí prikryť všetky svoje žetóny.

The game is simple. Each player draws five cards and tries to cover them with five flowers of corresponding color. When thrown, the dice shows which color of flower is to be taken. The goal is to cover all five cards and be the first to do so! 
A teda, natrhať, vylisovať a vysušiť kvietky, nastrihať štvorce. Všetko zalaminovať a vystrihnúť (kvetom treba nechať laminovaný presah). Pomaľovať akrylmi drevenú kocku. Ušiť vrecúško alebo použiť škatuľku.

Hru sme sa minule hrali na lúke a teraz som zistila, že z bielych sedmokrások mi zostali len dve, ostatné sme museli stratiť. Mám ideu, ktorú už musí dotiahnuť niekto iný (ja až potom, keď nebude treba prať ocikané plienky a upratovať garderóbu mladej slečny, ktorá miluje prezliekanie). Tou je vrecúško, ktoré sa po otvorení dá rozprestrieť ako veľká zelená hracia plocha, ktorá sa po skončení hry jednoducho zbalí aj s  kvietkami na nej. Dajte vedieť a nafoťte, budem rada!

Pluck and dry flowers, cut out cards and laminate them all. Paint the dice and enjoy!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára